Aquarius

Aquarius
Siç po u thoja disa miqve italiane pak dite me pare, nuk e kam me ata ne pushtet pertej Adriatikut, e kam me ata qe i zgjodhen. Share this:TwitterFacebookTumblrWhatsAppMoreLinkedInRedditPrintEmailGooglePinterestPocketLike this:Like Loading...

Pese “semundjet” qe prekin me shpesh gazetaret ne Shqiperi

Pese
Kolegu Armand Bajrami na ka futur ne skaner dhe produkti ne vijim eshte rezultat i diagnozes se tij. Po e percjell te plote, me shpresen qe te jem imun! 🙂   1. Iafutkotia Gazetari ka gjithmone nje argument qe kolegu i tij ia ka futur kot. Semundje e lehte qe prek zakonisht te rinjte ne ...

Gjella me kripë, PR-i me karar

Gjella me kripë, PR-i me karar
Pak kripë, jep shije. Shumë kripë ta neverit. Vlen edhe për PR-in, sidomos kur nuk je Barack Obama. Lali Eri ka pak tendencën ta ekzagjerojë, duke rezultuar në efektin e kundërt e asaj që synon. Share this:TwitterFacebookTumblrWhatsAppMoreLinkedInRedditPrintEmailGooglePinterestPocketLike this:Like Loading...

The man on the bed

The man on the bed
NjĂ« 70-vjeçar qĂ«ndron i ulur nĂ« krevatin e tij tĂ« thyer, ndĂ«rsa thith llullĂ«n dhe dĂ«gjon muzikĂ« nĂ« dhomĂ«n e gjumit tĂ« shkatĂ«rruar, tĂ« shtĂ«pisĂ« sĂ« bombarduar, nĂ« njĂ« qytet tĂ« gjunjĂ«zuar. Aleppo. EshtĂ« njĂ« foto qĂ« e shikon, e shikon, e shikon, e shikon… ka aq shumĂ« pĂ«r tĂ« treguar, sa Ă«shtĂ« e pamundur ...

Askujt nuk i kishte vajtur mendja!

Askujt nuk i kishte vajtur mendja!
NĂ«se ishit nĂ« mĂ«dyshje pĂ«rse duhen redaktorĂ«t… Share this:TwitterFacebookTumblrWhatsAppMoreLinkedInRedditPrintEmailGooglePinterestPocketLike this:Like Loading...

Kur Beni i Financave tall buxhetin me qytetarët

Kur Beni i Financave tall buxhetin me qytetarët
Kur dëgjon Arben Ahmetajn të deklarojë pa pikë turpi se “konçesionet në shëndetësi nuk i paguajnë qytetarët por buxheti i shtetit”, pyetja e parë që të vjen në mendje është: si ka mundësi të jetë kaq injorant ministri i Financave? Nuk ka njeri me dy pare mend në kokë që të mos e dijë se ...

Wikipedia kujdeset për besueshmërinë më shumë se media shqiptare

Wikipedia kujdeset për besueshmërinë më shumë se media shqiptare
Gjatë studimeve të mia në Itali kishte një mënyrë të sigurt e të shpejtë për të ngelur në provim: të citoje Wikipedian si burim në esenë që duhej të dorëzoje. Eciklopedia më e madhe online mund të modifikohet nga shumëkush, gjë që nuk e kualifikon si një burim të saktë e të besueshëm shkencor. Por ...

Rritja e Tiranës

Rritja e Tiranës
Shpesh tregojmë me fjalë sa ka ndryshuar Tirana por ky imazh më goditi për thjeshtësinë dhe mënyrën direkte me të cilin transmetonte pikërisht këtë ndjesi. është postuar në Twitter nga Blerta Dino, Urban Planner dhe studiuese në Barlett School of Architecture, në Londër. Tregon rritjen e Tiranës ndër vite, duke filluar nga viti 1921 për ...

Me kursimet e mamit dhe gruas

Me kursimet e mamit dhe gruas
Nuk ka nevojë të lexosh libra të tillë pasi tashmë opinioni publik ka disa raste që shpjegojnë se si, me kursime, mund të bësh pasuri të madhe. I pari ishte kryebashkiaku i Tiranës, ateherë ministër, Erion Veliaj, që dasmën aspak të vogël në Kalanë e Gjirokastrës (shoqëruar nga një tjetër në periferitë e Tiranës) e ...

Ishulli i fundit

Ishulli i fundit
  Kjo foto Ă«shtĂ« shkrepur mbrĂ«mjen e 13 Janarit 2017, kur u mblodhĂ«m pĂ«r t’i thĂ«nĂ« Shkullakut “Mirupafshim!”. Ne tĂ« ABCnews, lajmin pĂ«r largimin e tij nga drejtimi i televizionit, e shoqĂ«ruam me hashtagun #ishulliifundit, qĂ« nĂ« fakt Ă«shtĂ« njĂ« citim i vetĂ« Mandit. NĂ« njĂ« mbledhje redaksie, pas ndĂ«rrimit tĂ« pushteteve, kur panorama mediatike ...
%d bloggers like this: