Pse politika hesht mbi grabitjen në Bankën e Shqipërisë? 1

artanhoxha oranewsJanë të shumë ata që janë habitur përse politika shqiptare, që na ka mësuar të grindet edhe për fare pak gjë, po hesht në lidhje me grabitjen e 7 miliardë lekëve nga Banka e Shqipërisë. Pse politikanët nuk ndjehen, ose “kanë kafshuar gjuhën”, siç thotë ai vetë, e tregon hapur gazetari Artan Hoxha, i ftuar në një emision në tv OraNews. Sipas tij, “po lëvizen të gjithë gurët për shmangjen e të vërtetës” dhe eksperienca tregon se “këto histori nuk zbardhen kurrë”. Artan Hoxha duket se drejton gishtin ndaj guvernatorit Fullani për të cilin thotë se “i ka futur të gjithë brenda” dhe i referohet punësimeve të të afërmve të politikanëve, të të gjitha krahëve, në Bankën e Shqipërisë. Kjo e fundit “është përdorur për të mbaruar qokat e klasës politike të diskretituar të këtij vendi – shton Hoxha ndërsa nuk përdorur doreza mëndafshi – dhe ka shërbyer për t’i garantuar mandatin e dytë guvernatorit të Bankës.”

Video ja vlen ta shikosh të plotë, por nëse nuk ke kohë kaloi 2 minutat e para.

0 comments

Trackbacks

  1. […] « Pse politika hesht mbi grabitjen në Bankën e Shqipërisë? […]

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

%d bloggers like this: