Procesi i Berlinit në Tiranë, shumë show por pak thelb

Samiti që mblodhi në Tiranë liderët e vendeve anëtare dhe institucioneve të Bashkimit Europian, në kuadër të Procesit të Berlinit, mund të konsiderohet një sukses sa i përket organizimit dhe elementeve të spektaklit që e mbushën atë përgjatë një dite të ngarkuar, por u karakterizua nga mungesa e thelbit në vetvete. Në fund të ditës… Continue reading Procesi i Berlinit në Tiranë, shumë show por pak thelb

Sondazhi për Tiranën dhe fushëbetejat e sfidantit Belind Këlliçi

Të dhënat e matjes së dytë në sondazhin e Euronews Albania për Bashkinë e Tiranës, konfirmojnë avantazhin që ka kryetari aktual, Erion Veliaj, ndaj sfidantit Belind Këlliçi. Siç u mundova të shpjegoja mbrëmjen e të premtes në studion e emisionit Barometri, gara nuk mund të shpallet e mbyllur pasi të dhënat flasin se ka një… Continue reading Sondazhi për Tiranën dhe fushëbetejat e sfidantit Belind Këlliçi