Në mbyllje të një fushate të vjetër

Në mbyllje të një fushate të vjetër
Nisi me premtimin se do të ishte ndryshe, por si shumë premtime fushatash, edhe ky rezultoi vetëm aq… një premtim. Fushata elektorale për zgjedhjet vendore të 14 Majit në fakt ishte e vjetër, e lodhur, monotone. Me po të njëjtët personazhe që përqëndrojnë vëmendjen te vetja, me përpjekjen për të bindur se janë më mirë ...

Komunikimi me gishta në fushatë

Komunikimi me gishta në fushatë
Një poster elektoral i Belind Këlliçit – ku i drejton gishtat e mesit korrupsionit – bëri zhurmë, duke zgjuar një fushatë elektorale deri tani disi të fjetur. Mesazhi duket se ishte një kundërpërgjigje ndaj refrenit të kënduar prej muajsh nga socialistët, që mundoheshin ta paraqisnin rivalin e opozitës si një kandidat anonim i cili nuk ...

Fushata gjelbëruese “pa zhurmë” i ka ditët e shkurtra

Fushata gjelbëruese “pa zhurmë” i ka ditët e shkurtra
Fushata “pa zhurmë” që socialistët thanë se kanë zgjedhur të zhvillojnë për këto zgjedhje, me gjasa nuk do të zgjasë shumë. Zyrtarisht u pohua se synimi është për të evituar shpenzime elektorale, duke i adresuar paratë në përmirësimin e jetës së qytetarëve, konkretisht duke mbjellë pemë në të 61 bashkitë e vendit. Praktikisht, taktika e ...

Politika me podcast në fushatë, për të shmangur filtrat e medias tradicionale

Politika me podcast në fushatë, për të shmangur filtrat e medias tradicionale
Në çdo fushatë zgjedhore politikanët mundohen të gjejnë ndonjë risi në komunikimin me qytetarët, që besojnë se do të bëjë mrekullinë në rezultatin që do të marrin në kutitë e votimit. Podcast quhet e reja e këtij viti. Edi Rama ishte i pari që e njoftoi, ndërsa Sali Berisha u detyrua të tregonte se idenë ...

Sondazhi për Tiranën dhe fushëbetejat e sfidantit Belind Këlliçi

Sondazhi për Tiranën dhe fushëbetejat e sfidantit Belind Këlliçi
Të dhënat e matjes së dytë në sondazhin e Euronews Albania për Bashkinë e Tiranës, konfirmojnë avantazhin që ka kryetari aktual, Erion Veliaj, ndaj sfidantit Belind Këlliçi. Siç u mundova të shpjegoja mbrëmjen e të premtes në studion e emisionit Barometri, gara nuk mund të shpallet e mbyllur pasi të dhënat flasin se ka një ...

A e duan vërtetë dy grupimet e demokratëve regjistrimin e PD në zgjedhje?

A e duan vërtetë dy grupimet e demokratëve regjistrimin e PD në zgjedhje?
A rrezikon PD të mos regjistrohet në zgjedhje?, është një pyetje që dëgjoj shpesh kohët e fundit. Por pyetja më e saktë do të duhej të ishte: A duan vërtetë dy grupimet e demokratëve që PD të regjistrohet në zgjedhje? Njëri grupim, ai i Berishës, e ka të qartë tashmë që nuk do ta ketë ...

Situata e demokratëve, mundësia për bashkëpunim për zgjedhjet vendore mes dy grupeve

Situata e demokratëve, mundësia për bashkëpunim për zgjedhjet vendore mes dy grupeve
Situata në Partine Demokratike pasi Gjykata e Apelit vendosi të kthejë për rishqyrtim në shkallë të parë çështjen e drejtimit dhe përfaqësimit të forcës më të madhe opozitare në vend. Disa mendime të ndara në studion e Ditarit në A2CNN. Share this:TwitterFacebookTumblrWhatsAppMoreLinkedInRedditPrintEmailPinterestPocketLike this:Like Loading...

2019, viti sipas Google

2019, viti sipas Google
Google ka publikuar videon e saj përmbledhëse për vitin 2019, bazuar në trendin e kërkimeve të përdoruesve. Kryefjala këtë vit duket se ka qenë heronjtë, veçanërisht ata të përdishmërisë. Share this:TwitterFacebookTumblrWhatsAppMoreLinkedInRedditPrintEmailPinterestPocketLike this:Like Loading...

Aquarius

Aquarius
Siç po u thoja disa miqve italiane pak dite me pare, nuk e kam me ata ne pushtet pertej Adriatikut, e kam me ata qe i zgjodhen. Share this:TwitterFacebookTumblrWhatsAppMoreLinkedInRedditPrintEmailPinterestPocketLike this:Like Loading...

Pese “semundjet” qe prekin me shpesh gazetaret ne Shqiperi

Pese
Kolegu Armand Bajrami na ka futur ne skaner dhe produkti ne vijim eshte rezultat i diagnozes se tij. Po e percjell te plote, me shpresen qe te jem imun! 🙂   1. Iafutkotia Gazetari ka gjithmone nje argument qe kolegu i tij ia ka futur kot. Semundje e lehte qe prek zakonisht te rinjte ne ...
%d bloggers like this: